Blog

Kategórie
 
 
 
 
 

Možno neviete, možno stále váhate, no možno ste už čo-to počuli o cvičení, ktoré sa schováva pod skratkou SM systém. Jeho pomenovanie vychádza z dvoch slov. S je pre stabilitu a M pre mobilitu. Cvičenie teda stabilizuje našu chrbticu a pomáha nám zvyšovať našu mobilitu. Ako to funguje?

 

Pre budúce aj súčasné tehuľky

SM systém je vlastne súbor LEN 11 cvikov, ktoré sa menia podľa potrieb toho, kto cvičí. U nás nájdete CD, ktoré prevedie ženy obdobím pred, počas aj po období tehotenstva. Zároveň u nás nájdete aj balančnú podložku, elastické lanoopornú tyč, ktorú pri cvičení SM systému budete potrebovať. Ak ste úplná začiatočníčka, máme pre vás aj výhodné balenie, v ktorom je celý cvičebný set pekne zbalený a pripravený na používanie.

Pre koho je SM systém určený?

 

Základom je samozrejme prevencia. V chrípkových obdobiach vieme len ťažko zabrániť, aby sa naše deti, ktoré sa pochybujú v škole plnej smrkajúcich a kýchajúcich ľudí nenakazili. Bojovať s chrípkou ale musíme. A to každý rok. Verejné priestory, doprava aj samotná návšteva lekára môže byť v tomto období nebezpečná. Ako jej predísť?

Čisté ruky

Nie nadarmo nám naše mamy neustále prízvukovali, že si máme umývať ruky. Čisté ruky totiž znamenajú oveľa menej baktérii a menšiu šancu, že si chrípku donesieme domov. Do školských tašiek aj do kabeliek si preto pribaľte prírodný antibakteriálny gél, ktorý vaše ruky nevysuší, ale zároveň ich zbaví baktérií, plesní a všetkých druhov vírusov. U nás nájdete obľúbený gél Alphanova, ktorý je 100% odbúrateľný a vyrobený bez ropných derivátov.                                                                                                                                                                    

 

Hromadenie nečistôt v organizme si často spôsobujeme nezdravým stravovaním, no môže byť aj následkom toho, na akom mieste žijeme a vplýva na neho aj to, aký máme prístup k čerstvému vzduchu a vode.

Naše telo je skutočne dokonalý stroj. Dokáže sa chrániť a dáva nám najavo, keď niečo nie je v poriadku. Ak pozorne načúvame, dokážeme rýchlo identifikovať problémy a efektívne ich riešiť. Detoxikácia organizmu by mala byť samozrejmou súčasťou starostlivosti o naše telo. Nepotrebujeme pri tom radikálne chudnúť, meniť svoje návyky alebo sa presťahovať na panenský ostrov. Stačí, keď do svojich bežných dní pridáme zopár maličkostí.

Zendocrine od doTERRA

 

Veď to poznáte. Chladné počasie nám obhrýza tvár, štípe nás do líc a aj pod nohavicami cítime, ako nám v mraze tuhnú svaly. No a kým studený nos si môžeme zohriať a ľadové prsty schovať do rukavíc, naša pokožka, ktorá je vydaná napospas mrazu, potrebuje našu pomoc a extra starostlivosť. My vám dnes poradíme, ako sa postarať o suchú pokožku v zime a chladnom počasí.

Horúca sprcha alebo vaňa plná horúcej vody je príjemná. No niekedy len na dušu. Našu pokožku vysušuje. Vyskúšajte teda v rámci otužovania nepridávať do svojej sprchy príliš veľa horúcej vody. Vaša pokožka sa vám poďakuje.

 

 

 

Aj keď nás zima spočiatku nečastuje snehovými závejmi a mrazivými ránami, jej vplyv cítime hneď. Je to najmä chlad, ktorý sa postupne dostáva úplne všade a my pridávame na kúrení a častejšie si doprajeme hrejivú sprchu či horúci čaj. Výsledkom týchto výhrevných opatrení je, že naše telo stráca hydratáciu a my akosi viac potrebujeme siahnuť po kréme či výživnejšom šampóne. Pozrime sa teda na to, ako na suché vlasy nielen zime. Samozrejme ekologicky a prírodne.

 

Darčekmi, ktoré pre vás vyberáme dnes, môžete obdarovať svojich milovaných partnerov, manželov, otcov či bratov. Potešíte ich nie len samotným darom, ale tiež tým, že pre nich vyberiete produkty, ktoré sú ekologické. Presne takéto vianočné darčeky (nielen) pre mužov si môžete vybrať u nás na ekomarket.sk. Poďme teda na to.

Na dobitie energie

Ekologické neznamená fádne. U nás nájdete aj darčeky pre mužov, ktorí majú radi energetické nápoje. Sú len v trošku pozmenenej forme a na prírodnej báze. Napríklad B.EN NATURAL ENERGY, ktorý stimuluje organizmus vďaka kofeínu, výťažkov z rastlín a ovocných štiav celkom prirodzene. Energy gél B.EN od značky Berry.En sú ďalším veľmi obľúbeným výživovým doplnkom. Vybrať si môžete z rôznych druhov a rozhodnúť sa tak, ktorý gél by najviac potešil muža, ktorého chcete týmto vianočným darčekom obdarovať. V našej ponuke nájdete gély na dobitie energie, na detoxikáciu organizmu, na podporu srdca, s vápnikom a horčíkom aj na zdravé kĺby.

 

Vianoce, narodeniny, meniny, dni matiek, žien alebo len poďakovanie. Príležitostí na obdarovanie žien je veľa. My vám pomôžeme vybrať vianočný darček pre ženu, ktorý bude ekologický a zaujímavý a zároveň sa bude hodiť k jej povahe. Poďme teda na to.

Športovo-turistická duša

Ak je vaša partnerka, mamka, sestra či švagriná založená športovo, má rada prírodu a výlety po okolí, siahnite po kvalitnej fľaši na vodu. EQUA fľaše, ktoré nájdete na našom webe, sú vyrobené z ekologických materiálov a neobsahujú žiadne škodlivé látky.

 

Trend zero waste, teda bezodpadový životný štýl, je v súčasnosti potrebný. A to nie len preto, že nenakupovanie zbytočných vecí a využívanie tých starých šetrí vašu peňaženku. U nás sme sa rozhodli ísť cestou čapovanej drogérieveľkých balení prostriedkov na pranie, dezinfekčných prostriedkov, tekutých mydielprostriedkov na umývanie riadu. Ponúkame aj čapovaný sprchový gél a šampón. Väčšia z nich je tiež v bio kvalite či vegan kvalite. Aké výhody má čapovaná drogéria?

Prečo čapovaná drogéria?

Asi viete, koľko obrovských plastových fliaš potrebujete na to, aby ste mohli prať. Je to v prvom rade prací gél a aviváž. Na prvý pohľad sú to len dve fľaše. Ale zrátať si musíte aj to, koľkokrát do týždňa periete a koľko vám jeden prací gél vydrží. Ak sa vyberiete cestou čapovaných prostriedkov na pranie, môžete celé roky používať tú istú nádobu bez toho, aby ste pri každej kúpe nových zásob museli kupovať aj novú nádobu, ktorá skončí v odpade.

 

 

Vône v nás vyvolávajú rôzne pocity, dokážu nám pripomenúť dávno zabudnuté momenty, ľudí, ktorých sme dávno nevideli, naše detstvo či obľúbené chvíle. Aromaterapia nám môže pomôcť aj pri rôznych zdravotných problémoch alebo ak chceme navodiť správnu atmosféru doma, v práci či na mieste, kde vítame našich zákazníkov alebo hostí. Pozrime sa spolu na účinky jednotlivých vôní.

Levanduľa a levanduľový olej

Éterický olej z levandule zmierňuje napätie a uvoľňuje stres. Podobne ako eukalyptus pomáha prečisťovať a zvlhčovať vzduch, a preto je skvelým pomocníkom pri nachladnutí alebo chrípke. Poznajú ho aj tí, ktorí trpia migrénami, bolesťami hlavy alebo nespavosťou. Levanduľový olej prináša do miestnosti upokojenie a zároveň vonia „čisto“, ako keby si ste sa ponorili do čerstvej posteľnej bielizne.

Citrusové oleje

Citrónový olej môžete použiť aj ako netoxický čistič, ktorý vám upratovanie spríjemní. Citrón má fantastickú schopnosť nabiť nás energiou a skvelo pôsobí na dobrú náladu. Zabíja víry a baktérie a môžete ho pridať aj do svojho zvlhčovača vzduchu. Ak máte chuť na svetlejšie vlasy, alebo ich chcete zbaviť nánosu viacerých farbení, stačí si urobiť z citrónového oleja vlasový kúpeľ – ale veľmi opatrne, citrón na zosvetlenie vlasov skutočne funguje. Ak hľadáte energiu na ranné zobudenie a dobitie energie, siahnite po pomarančovom oleji.

Éterický olej listea cubeba

 

Pripravili sme si pre Vás, teda p.Zdenka malú recenziu na našu novinku Eko tablety do umývačky Frosch.

Zdenka píše:

Tablety Frosch boli vyskúšané na rôzne špinavom riade. Išlo aj o zaschnutú špinu,bez použitia opláchnutia.

Vôňa pri otvorení balíka bola dosť silná a postupne slabla. Po umytí riadu bola príjemná voňa

Riady boli čisté a bez povlaku

Cenovo trošku vyššie (7,99 - 26ks) ako Ecozone (kupujem maxi balenie 72ks-15,19) 

Odporúčam vyskúšať. 

Plusy 

- príjemná vôňa

- prírodne zloženie

- papierový obal 

Mínusy 

- malé balenie 

Ďakujem eshopu Ekomarket za možnost vyskúšať  tablety Frosch.

Zdenka Procházkova 

Ďakujeme pani Zdenka, našej zákazníčke za testovania, naša poznámka - má domácnosť s malými detičkami, čiže myslím, že tabletky do myčky prešli naozaj záťažovým testom.

Ak chcete aj Vy testovať sledujte náš FB profil Ekomarket a regujte na výzvu a dostanete príležitosť pre nás otestovať Novinky.

 

Keď prídete k nám na osobný odber a oslovím Vás s ponukou našich menštruačných kalíškov, mám od Vás rôzne spätné reakcie.

 
Pre niektoré ženy je menštruácia stále isté tabu a zahanbia sa, nepríde im normálne sa rozprávať o prirodzenej ženskej potrebe menštruovať.
 
Ďalšia skupina žien, aj keď je otvorená téme, tak zase zatracuje kalíšok, nie to v živote sa nezaštupľujem... ale aspoň sa porozprávame o tom, prečo používať vložky s organickej bavlny či prípadne aniónové vložky a prejdeme aj tému udržateľných látkových vložiek, ktorých životnosť je do zničenia(moje majú 9 rokov a sú stále rovnaké bez poškodenia) a následne ich môžeme kompostovať (v závislosti od materiálu).
 
Potom je skupina žien, ktoré kalíšok zaujme, ale nevedia ako správne vybrať ten svoj kalíšok....
U nás v ponuke máme rôzne značky kalíškov, rôznej tvrdosti, z rôznych materiálov, s rôznym zakončením, rôzneho tvaru, rôznej farby a rôznej veľkosti.
 
                 
 

Menštruačný kalíšok (Mooncup, LadyCup, Lunette, Meluna, Yuuki,Nur Cup, MASMI, Merula) je dámska hygienická pomôcka určená pre mnohonásobné použitie. Kalíšok sa zavádza dovnútra pošvy, kde sa do neho zbiera menštruačná krv. 
Každých 4 až 12 hodín (podľa toho, ako silná je Vaša menštruácia) je nutné kalíšok vybrať a vyprázdniť. Kalíšok zachytí asi 30 ml tekutiny. Vďaka tomu budete musieť kalíšok vyprázdňovať menej často, než si vymieňate tampóny alebo vložky. Na rozdiel od tampónov sa krv do kalíška neabsorbuje, kalíšok je možné po vybratí umyť a znovu použiť.
Menštruačné kalíšky sa vyrábajú z mäkkého lekárskeho silikónu a v poslednom čase aj z termoplastu (TPE). Kalíšky z lekárskeho silikónu sú najdrahšie, ich výhodou je ale to, že silikón je už roky používaný v lekárskom priemysle a alergie na tento materiál sa temer nevyskytujú. Oproti tomu Latex vyvoláva alergie oveľa častejšie. Nový materiál TPE má zdravotné atesty a zdá sa, že je pre výrobu kalíškov tak isto vhodný ako silikón. Jeho výhodou je, že z neho vyrobené kalíšky sú lacnejšie. Na dotyk je kalíšok podobný detskému cumlíku. Po zavedení tesne priľne k pošvovej stene (vytvorí sa podtlak) a tak je zabezpečené, že krv steká iba do kalíška a nie von.

Odpovede na otázky, ktoré väčšinu žien napadnú ako prvé:
 

 

Čo je menštruačný kalíšok? No čudovali by ste sa, ale je veľa žien, ktoré o tejto dámskej hygienickej pomôcke pre obdobie menštruácie ešte nikdy nepočuli.

Menštruačný kalíšok sa zavádza dovnútra pošvy, kde zbiera a zadržuje menštruačnú krv.

Prečo je práve kalíšok pre ženu vhodným riešením?

- je zdravotne nezávadný - nevysušuje pošvové sliznice, neobsahuje chlór a iné chemikálie

- je pohodlný - pri správne zvolenej veľkosti a zavedení kalíšok nie je vôbec cítiť

- je určený pre dlhodobé používanie - životnosť kalíšku je 10 - 15 rokov, preto šetrí nielen prírodu, ale aj Vašu peňaženku

 

Ponúkame kalíšky od siedmych rôznych výrobcov:

- LadyCup

- Mooncup

- Lunette

- Yuuki

- MeLuna

- Nur Cup

- MASMI

- Merula Cup

Menštruačné kalíšky sa vyrábajú v dvoch veľkostiach, MASMI v troch  a MeLuna dokonca v štyrcoh. Všeobecne platí, že väčšia veľkosť je pre ženy po pôrodu, ženy v zrelom veku a pre ženy so silnejšou menštruáciou. Menšia veľkosť kalíška je určená pre mladé dievčatá a aktívne ženy, pre ženy so slabšou alebo normálne silnou menštruáciou.

Veľkosť MeLuna S a MASMI S sú pre dievčatá  do 18 rokov.

Veľkosti kalíškov:

 

 

Mnohé z Vás určite zacítili pri svojej práčke čudný nepríjemný zápach,  či pri vyťahovaní prádla z práčky nepríjemný zatuchnutý závan. Prípadne ste zbadali na svojom bubne či na gume nejaký povlak?

Ako sa toho zbaviť lacno, rýchlo a bez námahy? Je to možné? Áno.

Netreba Vám na to žiadne komerčné prípravky za veľa peňazí z reklám, ktorých účinok je minimálny alebo žiadny.

Potrebujeme:

1kg kryštálovej sódy (natrium carbonat -pracia sóda) - dostať ju kúpiť v drogérii či predajnich poľnohosp. a vinohrad.potrieb.

1l bieleho alk. 8% octu (môže byť aj normálny nebiely ocot)

Postup:

1. Priamo do bubna práčky nalejem 3 - 4 l vody.

2. pridáme roztok 1kg kryštálovej sódy rozpustenej v o vriacej vode

3. Práčku zatvoríme, nastavíme n amax. teplotu 95 stupňov . NIE na predpieranie! Len na hlavný dlhý program. Čím dlhši časový program, tým lepšie.
Pokial máte z boku plnenú práčku môžete vidieť v bubne "mierne penenie". To sóda rozpúšťa všetky staré nanesené zvyšky pracích prostriedkov a aviváži. 

4. Na konci práčku vypneme, vyčistíme filtre.

5. Postup treba zopakovať, ale teraz dáme do práčky 8% zázrak - ocot. Práčku znova pustíme na 95 stupňov a na najdlhší program bez predpierania.

Ocot zlikviduje všetky možné plesne nahromadené na nedostupných miestach našej pomocníčky práčky.

Túto generálnu očistu práčky sa odporúča robiť 2 x ročne. Je to efektívnejšie ako používať rôzne komerčné prípravky, ktoré sú bohužial bez efektu.

Moje hodnotenie:

Sóda stojí cca 1,5 eura a ocot 0,40 eura + cena vody a elektrickej enrgie.

Minimálne výdavky, maximálna účinnosť čistenia Vašej práčky.

Ekomarket MUDr.Kristína Dugasová

 

SM-systém je súbor jednoduchých a účinných cvikov založených na aktivácii svalových špirál. Tie sťahujú obvod tela, vyrovnávajú chrbticu do strednej línie a vytvárajú silu nahor, ktorá chrbticu naťahuje. Tým sa uvoľňujú blokády chrbtice, zvyšujú sa medzistavcové platničkya rovnomerným rozložením pohybu sa predchádza aj zvýšenému opotrebeniu kĺbov. Pre správne cvičenie, ktoré chrbtici prospieva, je dôležitá pozícia tela, charakter cviku, použitá sila, rýchlosť, dĺžka a intenzita cvičenia. SM-systém je teda „hra podľa prísnych pravidiel, ktoré však nie je zložité dodržiavať“.

Metóda SM-systém sa vyvíja viac ako 30 rokov. Už 25 rokov sa používa v klinickej praxi u pacientov s bolesťami chrbtice, s akútnym vyklenutím disku (platničky) a skoliózou. Využívajú ju aj vrcholoví športovci na zlepšenie výkonu a predchádzanie preťaženiu a degenerácii chrbtice a veľkých kĺbov. Cvičenie má tiež veľký význam pri prevencii a liečbe porúch veľkých kĺbov (bedrový, kolenný a ramenný, kĺby nohy a nožná klenba). Je vhodné pre všetkých od 5 do 100 rokov.
 

V prípade prevencie alebo pre regeneráciu chrbtice pri sedavom zamestnaní, nesprávnom držaní tela alebo jednostrannej záťaži pri práci, či športe bez ťažšej degenerácie chrbtice Vám stačí cvičiť 10-15 minút denne. Pri športe sa odporúča zacvičiť si tiež aspoň 10 minút pred a po športovom výkone.
 
Pri liečbe skoliózy u detí v školskom veku je vhodné začať s deťmi cvičiť už pri prvých prejavoch bolestí, príp. degenerácií chrbtice. Pri liečbe skoliózy (bez ohľadu na vek pacienta) treba počitať s dlhodobým cvičením (niekoľko mesiacov) v trvaní min. 60 min. denne (ideálne 30 minút ráno a 30 minút po škole, či práci alebo navečer). Po úprave skoliózy je vhodné pokračovať v cvičení v režime min. 15 minút denne.

Cvičenie metódou SM - systém je veľmi vhodné aj pre tehotné ženy a ženy po pôrode.  Tým, že spevňuje svaly panvového dna, umožňuje ľahší pôrod a chráni pred možnými problémami s únikom moču po narodení dieťatka. Zároveň prekrvuje celú oblasť panvového dna, čo prináša optimálne vyživovanie plodu počas jeho rastu v maminom brušku. Okrem toho cvičenie zbavuje všetky ženy v tehotenstve aj po pôrode častých bolestí chrbta a krížov! Dĺžka cvičenia závisí od konkrétnych problémov mamičky.

V prípade liečby ťažšieho poškodenia chrbtice, predovčetkým pri poškodení platničiek, cvičí pacient v akútnej, bolestivej fáze max. 5 minút viackrát (5-6x) denne. Postupne prechádza na dlhšie časové úseky a celkovo na min. 60 minút cvičenia denne. Liečba je dlhodobá a trvá niekoľko mesiacov až dva roky. Z dôvodu prevencie sa odporúča zotrvať pri cvičení aj po vyliečení, a to v preventívnom režime 10-15 minút denne.
 

Mydlový slíz na pranie je ekologický, šetrný, nedráždivý  a lacný prací prostriedok,

ktorý si vyrobíte ľahko sami doma. A okrem iného budete mať radosť s vlastnoručne

vyrobeného pracieho prostriedku.

Čo potrebujeme?

1ks mydlo na pranie 125g  / najlepsie je jadrové mydlo/ , alebo môžem odporúčit marseillské mydlo / je o niečo drahšie/

1/2kg sódy na pranie (práškovej sódy stačí aj 300g)

horúcu vodu

vedro s vrchnákom

miešadlo

strúhadlo

odmerku

Postup:

1. Na strúhadle nastrúhame 125g pracieho mydla.

2. Rozpustíme v 2-3 l horúcej vody.

3. Keď je mydlo rozpustené pridáme sódu a miešame.

4.Postupne dopkníme objedm vody na 10 - 12l.

5. Poriadne miešame, aby nevznikli hrče.

6. Čerstvý mydlový slíz je tekutý.

7. Necháme ho odstáť 12-24 hod. v zatvorenom vedre.

 /Tip: prvé 2-4hod sem tam premiešame/

8. Za 12 -24 hod sa zmení konzistencia mydlového slízu

z tekutého na tuhý gél.

9. Mydlový slíz /gél rozmiešame, ak treba prelejeme do menších 

uzatvárateľných nádob.

10. Na pranie dávkujeme priamo do bubna práčky 250 -300ml

mydlového slízu na pranie. Na silno znečistené prádlo možme 

dávkujeme až 500ml pracieho mydlového slízu.

11. Na škvrny použiejem žlčové mydlo tekuté žlčové mydlo Ulrich Naturlich  a pre Veganov eko odstraňovač škvŕn Frosch Eko sprej na škrvny Froch ala žlčové mydlo.

12. K bielemu prádlu pridajte soľ na škvrny soľ na škvrny PUER aktívna je pri praní od 50 stupňov/ , pre nízke teploty odporúčame Eko prostriedok na dezinfekciu plienok BIO D

Upozornenie:

Môže sa stať, že po prvom opratí Vám prádlo zošedne. Je to však spôsobené, reakciou mydla so zbytkami starého komerčného prásku. Pri druhom a ďalšom praní sa všetko vráti do normálu.

Tip: Ak sa chcete vyhnúť zašednutiu prádla pri prvom praní, stači pridať 80ml sódy BIKA .

Prajeme Vám úspešnú výrobu Vašeho mydlového slízu na pranie.

Veríme, že to bude pre Vás zábava a s našimi tipmi sme Vám pomohli k čistému a voňavému prádlu opratom vo Vašom vlastnom ekologickom mydlovom slíze.

Ekomarket  MUDr.Kristína Dugasová

 

Relax pri kúpeli s aromaterapiou

Chcete sa dobre zrelaxovať po náročnom pracovnom týždni? Dajte su relaxačný kúpeľ. Aromaterapia robí zázraky.

Rozpustite éterické oleje v lyžici medu, mlieka a smotany. Zmes nalejeme do horúceho kúpeľa a paru zhldboka dýchame. Relaxujeme.

Tymián 2 kvapky

Tea tree 2 kvapky

Eukalyptus 1 kvapka

Citrón 1 kvapka

Pomoc pri prechladnutí aromaterapiou
Éterické oleje nakvapkáme do nádoby do nádoby s horúcou vodou . So zavretými očami inhalujeme najmenej 10minút.

Rozmarín 1 kvapka
Mäta prieporná 2 kvapky
Tea tree 1 kvapky

Inhalácia Take a Way- Aromaterapia so sebou

Nakvapkajte éterické oleje na vreckovku. Čo najčastejšie k nej privaňajte a zhlboka vdýchnite vôňu.

Eukalyptus 1 kvapka

Tymián 1kvapka

Klinček 1kvapka

Mäta prieporná 1 kvapka

http://www.ekomarket.sk/aromaterapia/

Odporúča MUDr.Kristína Dugasová

 

Chceli by ste porodiť prirodzene? Už prenášate?

Tak Vám odporúčame prírodný pôrodný koktail.

Potrebujeme:

125 ml mlieka
1 veľkú škoricu
5 klinčekov
4 polievkove lyzice ricinoveho oleja
1 polievkova lyzica medu

Postup:

Mlieko, skoricu a klinceky spolu prevariť, potom odstaviť na 30 minúť.
Potom vybrať klinčeky a škoricu. Pridať olej a med. Poriadne zamiesat.

Užiť teplé.

Ak máte rizkové tehotenstvo alebo ste mali problémy počas tehotenstva, či sa niečo Vášmu lekárovi nezdá, prosím skonzultujte užitie s ním.

MUDr.Kristína Dugasová

 

Aniball, je balónik, ktorý pomôže žene pripraviť sa na pôrod, nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke.
Nakoľko chceme, aby ste vedeli, že nepredávame nikdy mačku vo vreci, ale len overené produkty, napíšem Vám krátku recenziu.

Napriek tomu, že som 3rodička, rozhodla som sa pripraviť, aby som sa vyhla potrhaniu či násttrihu. Aj keď si niekto povie, že 3rodička bábo "vypluje", nie je to tak.

Prvé dieťatko som rodila bohužiaľ sekciou pre koniec pánvový, pri druhom som nevedela, či sa podarí, takže som necvičila.
Nástrih bol minimálny s mojím súhlasom, ale až pri treťom po cvičení s Aniballom som pochopila, že bol zbytočný.

Cvičiť som začala, cca 40 dní pred pôrodom asi 30 min. denne, vždy v kľude. Zo začiatku to išlo ako po masle. Neskôr som sa občas nútila, a často mi pomáhalo čítať skúsenosti iných žien, povzbudzovalo ma to. Ťažko na cvičisku ľahko na bojisku.

Asi dva týždne pred pôrodom som už necvičila každý deň, občas som mala pauzu aj 2 dni, ale potom prišla odmena vo väčšom obvode. Rozmer nad 30 cm som dala iba raz. Potom som si držala tých 28-29cm.

Pôrod bol dlhý skoro 24hodín, v Rakúsku, čiže voľba polohy aj tempa bola tolerovaná.

Záver: bez nástrihu bez potrhania, len kozmetike trhlinky na velkych piskoch , ktoré sa zahojili behom 2 dní. Dcérka mala hlavičku s obvodom 34,5 cm.

MUDr.K.Dugasová

 

Jack N‘ Jill vytvorili manželia Justin a Rachel z Austrálie, ktorí sa po narodení svojho prvého dieťaťa rozhodli pridať k rodičom na celom svete, ktorým záleží na súčasných problémoch s prostredím a na tom, aké priame účinky majú na naše deti. Začali spochybňovať všetko, s čím prišiel ich chlapec do kontaktu, lebo ho nechceli vystavovať účinku zbytočných prísad a chemikálií. Z nedostatku možností výberu v rámci ústnej hygieny boli frustrovaní.

Rozhodli sa preto vytvoriť tú absolútne najbezpečnejšiu a najchutnejšiu zubnú pastu pre deti.

 

V Indii a Nepále sa mydlové orechy (Sapindus mukorossi) používajú už od pradávna ako rastlinný prací prostriedok. Strom mydlového orecha má svoj pôvod v južnej Indii a rastie do výšky 15 m. Plody (mydlové orechy) sa zbierajú v jeseni. Zrelé orechy majú zlatú farbu a sú lepivé. Po zbere sa lúskajú, škrupinky sa opatrne vysušia a ich lepivosť sa vytratí. Čierne jadierko sa nedá použiť ani na jedenie ani na pranie. Škrupinky však obsahujú cenné látky, ktoré sa výborne hodia na pranie a čistenie. Obsahujú prírodný saponin, ktorý má podobné účinky ako mydlo.

MODERNÉ POUŽITIE MYDLOVÝCH ORECH

 

Liečba prírodnými liečivami má stále význam aj v modernej dobe, či už ako doplnková liečba alebo aj liečba. Propolis znamená medzinárodne tmel. Čiže včelí tmel pripravujú zo živice včely, ktorú zbierajú na púčikoch niektorých ihličnatých a listnatých stromoch. Keď včely spracovávajú živicu pridávajú do tohto produktu svoje výlučky - zo slinných žliaz. V úli ju miešajú s voskom a lepia ňou štrbiny. Na vnútornej strane úľa, stenách, rámikoch vytvárajú tenký povlak propolisu. Nakoľko má baktericídne účinky, v úli plní aj hygienický význam.

Ako užívať propolisové kvapky:

1. Pri interných ochoreniach vyvolávajúcich horúčky si dáme 3 krát denne 1 kávovú lyžičku propolisových kvapiek do čaju alebo teplej vody.

 

 

 

 

 

Príroda nám ponúka svoje jedinečné, nenahraditelné bohatstvo. Toto bohatstvo sa schováva v kvetoch, plodoch, listoch, kúre i v koreňoch bylín a stromov.

Prenás sa tieto poklady nachádzajú v esenciálnych olejoch, ktoré pôsobia na nás a na náš organizmus blahodárne, komplexne a hlboko ovplyvnňujú naše emócie, dušu, zdravie a celý náš organizmus.

 

Krása má byť z čistej prírody

100% prírodné esenciálne oleje sú buď značky Saloos alebo Tierra Verde, takisto aj vonné kompozície Saloos sú tvorené len zmesou 100% prírodných éterických olejov.  Patria ku najkvalitnejších na trhu, pretože každý esenciálný olej prechádza prísnymi testami.

Syntetické oleje vyrobené chemickou cestou v laboratoriách nikdy nemôžu nahradiť účinky čisto přírodných olejov.

Pôvod olejov

 

 

Čo je to kolika? Alebo radšej položme otázku, čo všetko nesprávne nazývame kolikou? 
V prvom rade si treba uvedomiť, že kolikou sú nesprávne nazývane problémy s plačúcim novorodencom, ktoré sú pripisované bolestiam bruška. Dieťatko plače a okolie vraví asi ho bolí bruško, pomasírovala si mu ho? Prdkalo? Atď. 
Avšak dieťatko plače pre svoju nezrelosť. Kolika začína okolo 2-3 týždňa života a končí okolo 3mesiacov života, samozrejme sú výnimky. 
Nejde o pravú koliku, ktorá vychádza v bolesti bruška, ale o nepravú koliku, čiže nezrelosť novorodenca. 
Napr. také žriebä keď sa narodí, tak v priebehu niekoľkých hodín sa postaví na nohy a chodí. 
Ľudské mláďa, keď sa narodí, je to totálne bezbranné, odkázané na svojich rodičov, nevie sa posadiť, chodiť a ani usmiať. Keby sa však dieťatko malo narodiť „zrelé“ resp. keby sa malo aspoň vedieť usmiať, nebolo by to možné pre veľkosť hlavičky, ktorá by neprešla pôrodnými cestami. 
Ak dieťatko nemá inú príčinu pre plač, tzv. že dieťatko je nakojené , prebalné, vetry odchádzajú, nemá teplotu a ani inú príčinu pre plač, tak jediné po čom Vaše dieťatko túži je to, že chce byť pri Vás, chce byť s Vami a cítiť Vás. Predsa bolo súčasťou Vás dlhých 9 mesiacov a zrazu ho dajú do tichej miestnosti do postieľky kde sa má pozerať ne na strop. 
Nie, ten malý drobček túži byť s Vami, byť súčasťou Vás a Vášho života, naďalej. Nechce byť, v tichej miestnosti, keď 9 mesiacov počúvalo Váš hlas a zvuky okolia. Túži, aby naďalej 
mohlo všetko toto prežívať. 
A ako to uskutočniť? Nosením. Nie dieťatko tým nerozmaznáte nebojte sa, dieťatko samo, keď bude pripravené sa prestane nosiť. 
Ako? Šatkou na nosenie alebo pomocou ergonomických nosítok s novorodeneckou vložkou. 

Ak je príčina inde? 

 

 

Grapefruit

Silica sa získáva lisovaním kôry plodov čerstvých graperfruitov. Ich vôňa je svieža, nahorknutá, verne kopíruje čerstvý, práve ošúpaný grep. Úplne ako všetky ostatné citrusy, má deodoračne a osviežujúce účinoky. Rozradostňuje a povzbudzuje.Prečisťuje ovzdušie a zbavuje ho nežiadúcich pachov.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia